Nagrzewnice olejowe gazowe elektryczne

Do czego używać nagrzewnic olejowych?

Nagrzewnice olejowe/spalinowe możemy podzielić na dwie kategorie.

1 nagrzewnica z odprowadzeniem spalin - nagrzewnica taka może być używana do ogrzewania budynków mieszkalnych, pomieszczeń w których przebywają ludzie jak również mogą wspomagać proces osuszania utrzymując odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Nagrzewnice z odprowadzeniem spalin nie emitują z ciepłym powietrzem produktów spalania oleju napędowego w strumieniu ciepłego powietrza.

2 nagrzewnica bez odprowadzenia spalin - stosowane do ogrzewania pomieszczeń w których nie ma ludzi, placów budowy oraz do lokalnego ogrzania nie zabudowanej strefy roboczej. Nagrzewnice nadają się do wspomagania osuszania jednak należy ograniczyć dostęp osób do pomieszczeń ze względu na obecność spalin w ogrzewanym powietrzu.

Są to nagrzewnice dużej mocy nie zależne od dostępności zasilania elektrycznego dużej mocy - zasilanie potrzebne jest do wygenerowania iskry oraz uruchomienia wentylatora.

Do czego używać nagrzewnic gazowych?

Nagrzewnice gazowe to bardzo lekkie mobilne nagrzewnice o bardzo dużej mocy cieplnej. Nagrzewnice są uniwersalne i mogą być stosowane do ogrzewania pomieszczeń, stanowisk roboczych placów budowy i t. d. Zastosowaniem do którego nie nadają się nagrzewnice gazowe jest osuszanie pomieszczeń. Niestety w skutek spalania gazu powstaje para wodna która podnosi wilgotność w pomieszczeniu co jest sprzeczne z działaniem osuszacza powietrza.

Nagrzewnice gazowe nie wymagają zasilania dużej mocy - energia elektryczna potrzebna jest do napędzania wentylatora oraz sterowania nagrzewnicą.

Do czego używać nagrzewnic elektrycznych?

Nagrzewnice elektryczne to grupa urządzeń stosowanych zazwyczaj do poprawy komfortu cieplnego w pomieszczeniach w których przebywają ludzie. Ze względu na zapotrzebowanie na energię elektryczną w warunkach domowych możemy używać nagrzewnic 2-3kW ze względu na zabezpieczenia instalacji domowej lub około 5kW w przypadku instalacji 3 fazowej. W warunkach przemysłowych i przy dostępie do wydajnego źródła zasilania możemy stosować nagrzewnice elektryczne dużej mocy.

Nagrzewnice elektryczne bardzo dobrze sprawdzają się podczas osuszania budynków znacznie podnosząc sprawność procesu dostarczając ciepło i generując dodatkowy ruch powietrza.

Nagrzewnice można wynająć w wypożyczalni ToolS Balin - Oferta dostępna TUTAJ