Osuszanie budynków

Kiedy używać osuszaczy powietrza?

Osuszanie budynków wykonujemy w następujących przypadkach:

Zawilgocenie ścian spowodowane zalaniem, pęknięciem rur infrastruktury wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania.

Po zalaniu na skutek powodzi podtopień ulewnych deszczy.

Podczas wykonywania prac budowlanych takich jak: wylewanie stropów, wylewek betonowych, jastrychów, tynkowania ścian, wykonywania gładzi gipsowych, malowania lub nanoszenia innych powłok budowlanych w szczególności w okresie od jesieni do wiosny.


Co daje osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza jest stosowany w celu pozbycia się wilgoci nagromadzonej w ścianach, stropach, wylewkach lub powłokach ścian budynków. Osuszacz powietrza absorbuje nagromadzoną w pomieszczeniu wilgoć stwarzając optymalne warunki do parowania / wydostania się wilgoci z materiałów budowlanych.

Proces ten charakteryzuje się dwoma parametrami wilgotnością powietrza oraz temperaturą. Aby skutecznie przeprowadzić proces osuszania konieczne jest utrzymanie temperatury na poziomie 20-30'C (nie przekraczając temperatury 35'C) i w tym celu stosujemy źródła ciepła nie emitujące wilgoci. Równolegle musimy obniżać wilgotność powietrza i w tym celu stosujemy osuszacze, które skraplają wilgoć nagromadzoną w powietrzu pozwalając na trwanie procesu schnięcia.


Najważniejsze informacje związane z użytkowaniem osuszaczy:

Nie ustawiamy osuszacza w pobliżu źródeł ciepła / nagrzewnicy, zastosuj bezpieczną odległość i nie kieruj strumienia ciepła na urządzenie

Uzyskujemy najlepszą wydajność w temperaturze powyżej 20°C temperatura w której moga pracować osuszacze kondensacyjne to 5-35'C

Wilgotność w której pracują osuszacze to 35-95%

Osuszacze działają przy szczelnie zamkniętych pomieszczeniach aby nie pobierać wilgoci spoza pomieszczenia. Zamykamy szczelnie drzi i okna oraz zaklejamy wentylację.

Osuszacz należy ustawić na środku pomieszczenia a odległość od sciany powinna wynosić minimu 0,5m

Transportujemy osuszacze w pozycji pionowej

Nie wilno zakrywać urządzeń podczas pracy

Osuszacze powietrza można wynająć w wypożyczalni ToolS Balin - Oferta dostępna TUTAJ